10 éve az Egri Főegyházmegye élén

10 évvel ezelőtt, 2007. március 15–én XVI. Benedek pápa elfogadta dr. Seregély István egy évvel korábban kelt lemondását, és dr. Ternyák Csaba érseket nevezte ki az Egri Főegyházmegye élére, akit 2007. június 9-én a főszékesegyházban iktattak be új hivatalába (1993. január 6-án II. János Pál pápa szentelte püspökké Rómában. 1997. december 11-én címzetes eminentianai érsekké és a Papi Kongregáció titkárává nevezték ki. A Püspöki Kongregáció konzultora, a Kivándorlók és Utazók Lelkipásztori Gondozásának Pápai Tanácsa, valamint a Kultúra Pápai Tanácsának tagja volt). Püspöki jelmondata: „Ipsi gloria in saecula” - „Dicsőség neki mindörökké”.  Dr. Ternyák Csaba 2010-től 2015-ig az MKPK elnökhelyettese volt. 2015-től az MKPK állandó bizottságának tagja és gazdasági bizottságának elnöke.