A Liska József Katolikus Középiskola eredményei a megyei tanulmányi versenyeken

Az iskola belügyi rendészeti fakultációs gimnáziumának diákjai a hagyományokhoz híven szerepeltek az országos versenyen.

2017. március 31-én és április 1-én a Miskolci Rendészeti Szakgimnáziumban rendezték meg az I. Országos Középiskolai Rendészeti Csapatverseny országos döntőjét, ami a verseny történetében a 21. volt, de ezen a néven az első. A több mint 80 induló csapatból a regionális elődöntők után a legjobb 20 jutott a fináléba. Új dolog volt, hogy gimnazistáink együtt mérettek meg a rendészeti szakgimnazista tanulókkal, akik kb. négyszer annyi időben tanulják a tananyagot, így jóval mélyebben, mint a gimnáziumi fakultációban tanulók. Fizikális felkészítésükre is több idő jut. Katasztrófavédelemből sugárcső-szerelés, büntetés-végrehajtásból cellaberendezés, ágyazás volt a feladat. Fizikálisan fekvőtámaszból, felülésből, helyből távolugrásból, függeszkedésből és 2000 méteres futásból kellett megfelelni, e mellet lövészet, illetve akadálypálya is szerepelt a programban. Változás ide, változás oda, a jászberényi Liska József Katolikus Középiskola diákjai meg-nyerték a versenyt, ráadásul büntetés-végrehajtásban, katasztrófavédelemben és elméleti ismeretekben (társadalomismeret) is a legjobbnak bizonyultak. A csapat tagjai: Vitáris Ádám, Horváth József, Sós Bence Lajos 12.d és Bezzeg Patrik 12.e osztályos tanuló. A csapat felkészítői: Pólyáné Balla Julianna – társadalomismeret, büntetésvégrehajtás, katasztrófavédelem, Csókási Zsolt - fizikai felkészítés, Bárczi Tamás – lövészet, Pernyész Anita, Páll Márta, Fáczánné Danis Dóra – idegen nyelv. Intézmény a kollégák mellett megköszöni a felkészítésben nyújtott segítségét Nagy István rendőr zászlósnak, Fózer Tibor tűzoltó ezredesnek a Jászberényi Katasztrófavédelmi Kirendeltség vezetőjének és Szabó Szabolcs tűzoltó őrnagynak, parancsnoknak.

 
Az iskola növendékei hagyományosan jól szerepeltek egyéb megyei versenyeken is:
 
Holló András Megyei Fizika Verseny
 
10.évfolyam: 1. Kabács Máté (10.c), 2. Tatár Dániel (10.a), 3. Gyephár Gábor (10.a)
 
11. évfolyam: 3. Ginál Péter (11.a)
 
Felkészítők: Kárpátiné Fülöp Katalin, Litkei Ildikó
 
Megyei német nyelvi verseny
 
10.évfolyam: 3. Kabács Máté (10.c)
 
Felkészítő: Csomorné Csépányi Ildikó
 
Megyei irodalom verseny
 
12. évfolyam: 2. Nagy Dániel (12.a), 3. Nagy Bálint (12.a)
 
Felkészítő: Pernyész Anita
 
Megyei történelem verseny
 
2. hely: Lukács Levente (10.A), 4. hely: Bese Gábor (11.B), 5. hely: Remete Zsolt (10.B)
 
Felkészítő: Pernyész Anita, Nagy Mariann