A mezőnyárádi katolikus iskola sportsikerei

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei mezőnyárádi Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskola 2017. szeptemberében került az Egri Főegyházmegye fenntartásába.

Az elmúlt hetekben az iskola tanulói több, a Magyar Diáksportszövetség által szervezett diákolimpiai versenyen vett részt szép sikerekkel. 25 éve minden alkalommal, megyebajnokokkal büszkélkedhetnek, így szerezve jogot arra, hogy részt vehessenek az országos küzdelmekben is. Most sem alakult ez másképpen, hisz a diákolimpiai kisiskolás atlétika versenyen fiú és lány csapatuk is első helyezést ért el a megyei döntőben, valamint a fiú svédváltójuk is a dobogó legfelső fokára álhatott fel. Lány svédváltójuk egy apró váltási hiba miatt a második helyet szerezte meg. Fiú labdarúgói és lány kézilabda csapatuk szintén második helyezést értek el a megyei döntőben.

Atlétái továbbjutottak a Miskolcon megrendezésre kerülő országos döntőbe, míg labdarúgói az esztergomi KIDS kupán mérhetik össze tudásukat az ország más katolikus iskoláival.

További sportsikereket kívánunk nekik!