A Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola diákjainak sportsikerei

A sárospataki Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola 18 diákja vett részt Budapesten a 24. KIDS-kupa Téli Komplex Sportnapján. Az ország katolikus iskolái részére megrendezett versenyen mini röplabda és sakk sportágakban szerepeltek az iskola tanulói.

A mini röplabda tornán két csapattal vettek részt és szereztek I. és III. helyet. Felkészítő tanáruk: Beliczáné László Petra.

A sakkversenyen korcsoportjukban III. helyezést értek el: Rozgonyi Orsolya, Czető Lajos Áron és Rabóczki Bence.

További eredmények: Tóth Petra, Brogli Szabolcs 4. hely; Borbíró Tamás 5. hely; Sohajda Szabolcs 6. hely; Németh Róbert 7. hely; Fehér Dániel 10. hely.

A sakkozókat Balogh János és Maczkó Attila készítette fel.

A III-IV. korcsoportos diákok számára 2017. február 13-án Ózdon rendezték meg a diákolimpia úszóverseny megyei döntőjét. A IV. korcsoportos fiúk mezőnyében Vismeg Zsombor Vajk 7.a osztályos tanuló 100 m gyorson megyei bajnoki címet szerzett.

Szerencsen az I. korcsoportban 50 m mellúszásban Espák Hanna Veronika 6 .; Óbermájer Áron 10. helyezés ért el.

A II. korcsoportosok között 50 m gyorsúszásban Borbíró Tamás 8.; Hardon Rita 8.; 50 m mellen Réthi Jázmin 9.; 50 m háton Béres Petra 10. helyen végzett.