Búcsú újmisés áldással Diósgyőrben

 

A Mária neve tiszteletére szentelt diósgyőri templom búcsúját vasárnap, szeptember 10-én tartották. Szokás szerint nem a templomban, hanem a templomkertben felállított szabadtéri oltárnál, ahová Miskolc más plébániáiról is érkeztek hívek és eljött dr. Kriza Ákos polgármester és több önkormányzati képviselő is.

A szentmisét az újmisés diósgyőri káplán, Maksó Péter mutatta be. Szentbeszédében a búcsú jelentéséről, hasznáról és a fatimai jelenések 100. évfordulója kapcsán a rózsafüzér imádság erejéről, fontosságáról beszélt.

A szentmise és a körmenet után újmisés áldást adott a nagy melegben is kitartó hívekre. Délután a plébánia előtt felállított színpadon zenés műsorral várták az érdeklődőket, amelyen felléptek a Kisboldogasszony Óvoda, a diósgyőri Szent Ferenc Katolikus Általános Iskola, a Szent Imre Katolikus Általános Iskola diákjai mellett a Szinvavölgyi Néptáncegyüttes fiataljai és az Illés Emlékzenekar is.

 

 

 

 

Szöveg: Gróf Lajos         Fotók: Fojtán László