Don Bosco Oratórium Egerben

 

 

Szentmisével, szervezett játékokkal és közös nyársalással nyitotta meg kapuit a Don Bosco Oratórium Egerben. A tanév első programján szülők és fiatalok együtt vettek részt szeptember 30-án.

 

 

A nyári tábor évek óta nagy népszerűségnek örvend a városban, de sok fiatal várja az évközi foglalkozásokat is. Idén minden szombaton 14 órától kezdődnek a programok a gyermekeknek és kamaszoknak a Malom utca 11 szám alatt található Segítő Szűz Mária Kollégiumban.

 

 

Az Oratórium célja, hogy a gyermekek értelmesen töltsék el a szabadidejüket. A foglalkozások keresztény szellemben, a szalézi lelkiség szerint történnek. Az oratórium nyitónapján két új nővért is köszöntöttek a fiatalok és a velük foglalkozó animátorok (=szervezők). Kati nővér Mogyoródról és Ágnes nővér Olaszországból első fogadalmas nővérként érkezett Egerbe, hogy a fiatalok között szolgálhassák a Jó Istent életükkel és hivatásukkal.