Eger díszpolgára lett Ternyák Csaba egri érsek

Augusztus 20-án, a városi ünnepségen díszpolgári címet kapott Ternyák Csaba egri érsek, az Egri Főegyházmegye 81. főpásztora, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagja.

A méltatásban ismertették életútját, főpásztori tevékenységét.

Mint elhangzott: „érseksége alatt számos újító, fejlesztő folyamatot indított el a köznevelés, a kultúra, a turizmus területein, melyek mind elősegítették, elősegítik Eger hírének, nemzetközi tekintélyének emelését. Az Egri Főegyházmegye, mint intézményfenntartó, alap-, közép- és felsőfokú intézményekben is gondoskodik a város diákjainak képzéséről. Eger kulturális, turisztikai fejlődését segíti a 2016-ban megnyílt Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpont, mely több kulturális rendezvénynek, programnak ad otthont. Az idei évben megkezdődik a Bartakovics Béla Közösségi Ház teljes felújítása, mely a város kulturális, civil életének fontos helyszíne. Dr. Ternyák Csaba egri érsek a város nemzetközi hírének és tekintélyének emelése terén végzett kiemelkedő munkásságának elismeréseként részesült a megtisztelő Díszpolgár címben.”