Egerben tartották az Országos Egyházművészeti és Műemléki Tanács szakmai napját

Az Országos Egyházművészeti és Műemléki Tanács (OEMT) Egerben tartotta meg idei szakmai napját október 17-én. A program az egri bazilika Mária-kápolnájában szentmisével kezdődött, melynek főcelebránsa Varga Lajos váci segédpüspök volt.

A tanács tagjai a szentmisét követően Köves-Kárai Petra, az intézmény munkatársa vezetésével megtekintették az idén februárban megnyílt Egri Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpont kiállításait. A palota bejárása után Löffler Erzsébet, az egri Főegyházmegyei Múzeum leköszönő igazgatója beszélt az érseki palota felújításáról, a koncepciókról, a tervekről és a kivitelezésről. A délutáni program során a résztvevők ellátogattak a Főegyházmegyei Könyvtárba, ahol Balogh Ferenc igazgató mutatta be a gyűjtemény néhány különleges darabját, érdekességét, illetve a könyvtár nagytermét.  A program végén bemutatták a gyűjteményeket a tanács tagjai előtt.