Egyetemi lelkészség alakul Gyöngyösön

 Gyöngyösön, az Eszterházy Károly Egyetem Károly Róbert Kampuszán megalakul az egyetemi lelkészség. Az alakuló ülésen részt vett Dr. Bujdosó Zoltán rektor helyettes, Juhász Ferenc plébános EKIF elnök és Füleczki István az EKE egyetemi lelkésze. Az ülésen résztvevő egri és a gyöngyösi hallgatók megállapították, hogy a most induló gyöngyösi lelkészség annyiban különbözni fog az egritől, hogy Egerben humán, Gyöngyösön inkább reálképzés folyik. A két szakterület koordinálását Domjánné Dr. Nyizsalovszki Rita tanszékvezető egyetemi docens közreműködésétől várják, aki mindkét városban oktat. A jelenlévő egyetemisták és lelkipásztorok megállapodtak abban is, hogy őszre kidolgozzák a lelkészség alapvető célkitűzését, amelyet Dr. Ternyák Csaba egri érsek és Dr. Liptai Kálmán rektor, együttműködési megállapodásban rögzít. Az addigi időszakra, tervezik a lelkészség bekapcsolását az országos katolikus egyetemi hálózatba is.