Engesztelő zarándoklat a békéért

Április 1-jén Bogácsról indult a Mária úton mintegy negyven fő, hogy a fatimai jelenés 100. évfordulójára emlékezve és fáradalmaikat a békéért felajánlva Egerbe zarándokoljanak. A szervezés Farkas Emese és Zsák Terézia érdeme, az úton Koós Ede atya volt a vezetőjük.

(A képre kattintva galéria nyílik!)

"Bogács ősi templomában rövid ima után az atya megáldotta a szalagokat és az imakártyákat, s elindultunk. Öt kisgyermek is velünk tartott, kiválóan bírták az utat, útközben még a legnagyobb fára is felmásztak.

Szomolyán a templomban a lorettói litániát imádkoztunk, majd a kedves helybeli asszonyok pogácsájától új erőre kapva folytattuk az utat. Útközben a rózsafüzérek, más imák és énekek váltakoztak. A zarándok hagyományoknak megfelelően minden keresztnél zászlóhajtás és ima következett. Kényelmesen – itt-ott lihegve – időre értünk a bazilika elé, ahol Koós Ede, azárndoklatunk vezetője tartott szentmisét, majd áldásával bocsátott útra minket" - írta képes beszámolójában Fodorné Hámori Ágnes.