Erdélyi tanulmányi kiránduláson vettek részt a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola tanulói

(A képre kattintva galéria nyílik!)

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő  Határtalanul! program keretében kiírt pályázatán az intézmény 2.160.000 Ft támogatást nyert. A tanulmányi kiránduláson 36 tanuló, a projektvezető és 3 kísérő pedagógus vett részt.

Az utazást alapos előkészítés előzte meg, ahol a hetedikes diákok megismerték a látogatások helyszíneit, nevezetességeit, sok érdekességet tudhattak meg a magyarság kultúrájáról. A tervezett útvonalon haladva, (Nagyvárad, Nagyszalonta, Körösfő, Tordaszentlászló, Torda, Szováta, Kolozsvár, Madarasi Hargita, Zeteváralja, Gyergyói – medence, Gyilkos-tó, Békás-szoros, Csíksomlyó, Csíkszentmárton, Tusnádfürdő, Farkaslaka, Korond.) nagyon gazdag programokat sikerült megvalósítani, amelyet a gyönyörű idő tett még csodálatosabbá.  Körösfőn Sárospatak testvér településén szívet melengető találkozásra került sor a Kós Károly Általános Iskola igazgatójával és tanulóival, ahol számos barátság is született. Ez az út nagyszerű lehetőséget adott arra, hogy megismerkedjenek a katolikus iskola diákjai Erdéllyel és találkozhassanak ott élő magyarokkal. Feledhetetlen szép napokat éltek meg a tanulók és kísérőik a festői szépségű magyarlakta vidéken.