Fájdalmas Anya Búcsú Egerben

Szeptember 16-a és 18-a között tartották a nagy múltú Fájdalmas Anya Búcsút Egerben. A fő téma az irgalmasság erényeinek elmélyítése volt.Az ünnepet záró szabadtéri szentmisét Bosák Nándor,  a Debrecen – Nyíregyházi Egyházmegye nyugalmazott püspöke mutatta be. Szentbeszédében a különböző Mária-ábrázolásokat vetette össze, különösen kitérve a kereszthalált halt Jézust ölében tartó és sirató anya motívumára. Mária nem hagyja el fiát, vele marad a végsőkig, hűséges marad hozzá és ez az amit tanítani akar számunkra – mutatott rá Bosák püspök.

Mint elmondta a fájdalom és az ünneplés között tapasztalható némi ellentmondás, hiszen az ünnep az öröm kifejezésének egyik lehetősége. Számunkra azonban a Fájdalmas Anya ünneplése nem valami szomorú, reménytelen alkalom. Épp ellenkezőleg. Mária szenvedésén és helytállásán keresztül megérezzük, hogy hol van ebben az életben a szabadulás a bajtól és a szenvedéstől. Fontos, hogy a Máriához mondott imáinkban azt kérjük, hogy a mi életünk is Krisztus felé tartson.