Felújított orgona Ecséden

A XVIII. században épített ecsédi Mindenszentek Római Katolikus Templomban évtizedek óta használaton kívül volt az épülettel egyidős orgona. Az egyházközség, Varga József plébániai kormányzó vezetésével, egy évvel ezelőtt kezdte el gyűjteni a pénzt a hangszer felújítására. Kezdeményezésüket siker koronázta, a hívek adományából, pályázatokból illetve az önkormányzat támogatásából közel hat millió forintot gyűjtöttek össze. A felújított orgona megáldására február 25-én került sor.

A liturgiát Szabó József egyházmegyei zeneigazgató vezette, majd Marti József bujáki plébános áldotta meg a hangszert. Ezután Pfeiffer Gyula, a Magyar Állami Operaház karmestere, orgonaművész adott hangversenyt, majd a helyi egyházközség énekkara lépett fel.

szöveg: Homa János

kép: facebook