Felvételi az Egri Hittudományi Főiskola és Érseki Papnevelő Intézetbe

Jézus azt mondta: „»Kövess Engem!« Erre az otthagyott mindent, fölkelt és követte őt.” (Lk 6,27-28)

Az Egri Hittudományi Főiskola és Érseki Papnevelő Intézet felvételt hirdet mindazoknak akik érzik magukban a papi hivatást.

- Feltételek a jelölt részéről:

- Megkeresztelt férfi legyen, aki már volt elsőáldozó, a bérmálás szentségében is részesült és a hitét buzgón gyakorolja a Római Katolikus Egyházban.

- Aki felnőtt korban tért meg, vagy akkor keresztelkedett meg, annak legalább két évet gyakorolnia kell a hitét mielőtt a szemináriumba lép.

- Érettségi. A papképzésnek szerves része a teológiai tanulmányok elvégzése a Hittudományi Főiskolán.

- Plébánosi ajánlás, csatolva a keresztlevelet.

- Saját kézzel írt önéletrajz.

A jelentkezési határidő:2017. június 10.

Elérhetőségek:

Honlap: www.eghf.hu

Telefon:36/312-916; 36/515-131

Szabó József spirituális: szabo.jozsef.69@egriegyhazmegye.hu

"Menjetek el az egész világra, és hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek". (Mk 16,15)