Hamvazószerda Jászberényben

Ezen a napon iskolánk, a Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola, Középiskola és Kollégium tanulói és pedagógusai szentmisén vettek részt és részesültek a hamvazkodás szentelményében. Ekkor szentelt hamuból keresztet rajzolnak a hívők homlokára az alábbi mondattal: „Ember emlékezz rá, hogy porból vagy és porrá leszel”. Iskolánk 1-7. évfolyamos tanulói a Nagyboldogasszony főtemplomban, a 8-osok és a gimnazisták pedig a ferences templomban vettek részt a nagyböjtöt kezdő liturgián. A szentmisét Novák István főigazgató celebrálta. Szántó József főesperes plébános, Resch Tamás káplán és Muhari Ferenc tanár, állandó diakónus a hamvazkodás szentelményében részesítette a résztvevőket.

Kelemen Csilla