Lelki nap a missziós központban

A Szent István Rádió és Televízió szerkesztősége minden hónapban tart lelki napot. A program szentmisével kezdődik rendszerint, majd egy meghívott előadó tart elmélkedést a munkatársaknak.

Az áprilisi alkalom különleges volt, a nagyböjt első vasárnapján megnyílt Szent II. János Pál pápa Missziós Központ misézőhelyén.  A vendéglátó Ailer Gellért atya a szentmisét követően nagyböjti gondolatait osztotta meg a médiamunkásokkal, majd bemutatta az épületet, mely jelenleg misézőhelyként működik, s ismertette a további terveket a központ munkájáról. Mint elmondta: az egri lakótelepen több mint húszezren élnek, nagy szükség van itt is az egyház jelenlétére. Emlékeztetett: a rendszerváltás után már megvolt a szándék, hogy egy templom épüljön a területen, de a politikai ellenállás miatt ez nem valósult meg. A lelkipásztor elmondta még: az itt élők egyre nagyobb számban jelennek meg a vasárnapi szentmiséken, s ez bizakodásra ad okot.

kép: Eperjes Károly