Megszólalt az egri ciszterci templom toronyórája

Szeptember 11-től újra óra és harangszó jelzi az idő múlását Eger belvárosában. Dr. Löffler Erzsébet történész  ismertette a jezsuita rend által működtetett templom történetét, mint mondta, 253 éve készült a templom első toronyórája, amely később egy tűzvészben elpusztult.

Helyét vöröses fémlemezek foglalták el. Az évtizedek alatt a templomon esett természeti károk– tűzvészek, földrengések, villámcsapások –helyreállítási költségei miatt a toronyórák rekonstrukciójára  sohasem volt elegendő energia semmiféle tekintetben. 2014-ben fogalmazódott meg a gondolat, hogy a templom tornyainak méltó lenne órát készíttetni. Így széles körű összefogás eredményeként elkészültek, helyükre kerültek és szeptember 11-én, Szűz Mária névnapjának előestéjén megszólaltak az órák.

A szerkezetet Koós Ede templomigazgató áldotta meg ünnepélyes keretek között a fertálymesteri testület képviselete, a szeminárium elöljárói és növendékei, valamint számos hívő jelenlétében.

Az ünnepséget a templomban Elek Péter orgonaművész és Mózer Attlia harsonakoncertje zárta.