Szelíd határozottsággal - kötetbemutató Egerben

Az Egri Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpontban újabb kötetbemutatót tartottak az Érseki Vagyonkezelő Központ Közgyűjteményeinke szervezésében. Ezúttal az egyházmegye nyugalmazott segédpüspökéről, Dr. Katona Istvánról szóló portrékötetet mutattak be, melynek címe: Szelíd határozottsággal. A jelenlévőket Dr. Ternyák Csaba egri érsek köszöntötte. A kötetet Dr. Löffler Erzsébet, az ÉVK-Közgyűjteményei nyugalmazott igazgatója mutatta be, majd Elmer István, író, újságíró, vallott a könyv születéséről és a Szent István Társulat "Pásztorok" sorozatáról.

(A képre kattintva galéria nyílik!)

"Látszólag egyszerű, különösebb megpróbáltatásoktól mentes, sikeres élet - első pillanatban ezt gondolhatnánk Katona István püspök életútját olvasva. A nyolcvannyolcadik életévében járó főpásztor emlékeiből azonban a három jelző érvényessége mellett olyan vallomás bontakozik ki, amely nemcsak a huszadik század második fele és a legutóbbi évek magyar egyháztörténetéről nyújt személyes vallomást a megélt történelem hitelességével, hanem tágabb kitekintésre is lehetőséget ad. Ugyanakkor jelzi a lélek útját, amelyet leginkább a hűség kifejezéssel illethetünk. Amikor napjainkban sokan hivatkoznak a hittől eltérítő "körülményekre", tanulságos lehet Katona püspök úr vallomása, amely természetes példáját adja annak, hogy minden korban meg lehet őrizni szellemi-erkölcsi, ezzel együtt hitbeli önmagunkat -sőt, nemcsak megőrizni lehet, hanem életfeladatnak tekinteni." - olvasható a kötet borítóján.

A Szent István Televízió híradása: