Szent Margit ünnep Sátoraljújhelyen

(A képre kattintva galéria nyílik!)

A sátoraljaújhelyi Árpád-házi Szent Margit Általános Iskola minden év január 18-án megemlékezik névadójáról.

"2018. január 18-án iskolánk védőszentjére, Árpád-házi Szent Margitra emlékeztünk. A szentmise után az ünnepi műsorban a negyedikes és hatodikos diákok versekkel és énekekkel emlékeztek meg az Árpád-házi királylányról. A hagyományainkhoz híven ezen a napon kerül sor minden évben a szülők által alapított Szent Margit-díj átadására, melyet a tanulmányi munkájukban élen járó és példás hitéletű diákok vehetnek át. Az idén Sebes Richárd 8. osztályos tanuló és Gombos Angelika Afrodita 7. osztályos tanuló érdemelte ki ezt a díjat. A Szent Margit osztály címet ezen az éven a 7. osztály kapta meg. Gratulálunk az elismerésekhez!" - írta Hornyák Andrea.