Tanúságtétel a lelki áldozásról

(Fotó: Grant Whitty on Unsplash)

Az Egri Főegyházmegye egyik pedagógus hitoktatója írta 2020. március 22-én plébánosának az alábbi tanúságtételt a lelki áldozásról, amelyet örömmel osztunk meg honlapunk olvasóival:

"Kedves Feri atya!

Egy tapasztalatomat szeretném megosztani veled.
Kedd óta nem tudtam, hogyan lesz a továbbiakban szentmise, áldozás, gyónás nélkül. Csütörtök estéig már egészen sokat foglalkoztatott ez a gondolat. Beszéltem Bettivel telefonon, s ő mondta, hogy reggel hét órakor be szokott kapcsolódni a Szent István Rádió közvetítésébe.
Keddtől sok mindent elolvastam a lelki áldozásról, mert ebben nagyon kezdő vagyok.
Pénteken reggel bekapcsolódtam a közvetítésbe, Dolhai atya misézett, szép volt. Az áldozati résznél mondta a lelki áldozás imáját, s én is itthon.
Soha nem tapasztalt módon forró könnyek potyogtak a szememből, folytak le az arcomon. Olyan közel éreztem magamhoz Jézust. Betöltött a boldogság, a nyugalom lelkülete, az ő végtelen szeretete.
(Előző este kértem az imámban, hogy vegye el tőlem az Atya ezt az aggodalmat, hiszen biztos voltam benne, hogy valami jót tartogat számunkra Nagyböjtben.)
Pénteken reggel megtapasztaltam a szeretetét, a közelségét.

Azóta elvette belőlem a rossz érzést, sőt!
Ismét megtapasztaltam, hogy mindig előrevisz minket a szeretete, ha keressük.

Szeretettel: Judit"

Ima lelki áldozásra, melyet a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia ajánl:

Jézusom! Hiszem, hogy jelen vagy a legméltóságosabb Oltáriszentségben.
Mindennél jobban szeretlek, és vágyom rá, hogy a lelkembe fogadhassalak.
Mivel most nem tudlak szentségi módon magamhoz venni,
jöjj, legalább lelki módon, a szívembe!
Magamhoz ölellek, mintha már ott lennél, és teljesen egyesítem magamat Veled.
Ne engedd, hogy elszakadjak Tőled! Ámen.

A Szent István Rádió adása a következő linkekre kattintva hallgatható, illetve letölthető mobilalkalmazásokon keresztül egyaránt:

Interneten keresztül, számítógépen hallgatható adás: IDE KATTINTVA

ANDROIDOS mobil eszközökre alkalmazás letöltése: IDE KATTINTVA