Városi keresztút Miskolcon

Negyedik alkalommal rendezték meg április 1-én Miskolcon a városi keresztutat.

(A képre kattintva galéria nyílik!)

Mint az előző években, most is a Szent Anna templomtól indult a több száz résztvevő, köztük sok gyerek, a Szent Imre, a Gárdonyi, a Vörösmarty, a Szent Ferenc Katolikus Általános Iskolák, és a fennállása 25. évfordulóját a héten ünneplő Fráter György Katolikus Gimnázium diákjai. A szertartást Mikolai Vince főesperes, diósgyőri plébános vezette és Szarvas Péter kerületi esperes, a Szent Anna templom plébánosa szervezte. Mint korábban, most is a Tizeshonvéd, a Széchenyi és a Szemere utcákon át haladtak a Mindszenti templomig. Az elmélkedés szövegét minden állomáson egy-egy plébánia, egyházi iskola, a városi karitász tagjai, a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége miskolci csoportja, szerzetesek - jezsuiták és Teréz anya nővérei -, rózsafűzér- társulatok tagjai olvasták fel és vitték a keresztet. Ebben az esztendőben is nagyon sokan vettek részt a keresztúton, annak is köszönhetően, hogy végre nagyon szép, napos idő köszöntött ránk ezen az ünnepi eseményen. A menet zavartalan haladását a városi rendőrök biztosították.

Szöveg: Gróf Lajos Fotók: Fojtán László