Welther Teréz halálára

A miskolci Nagyboldogasszony (minorita)-templom kriptájában temették el július 18-án Welther Terézt, aki évtizedeken át volt a templom kántora, a Szent Ferenc-kórus karnagya. Ahogy Menyhárt József apát, az egri Nagyboldogasszony templom plébánosa (hajdanvolt miskolci káplán), az elhunyt életéről az érte bemutatott szentmisén elmondta, az elhunytnak mindene volt a templom, a zene, a tanítás. Kántor, karnagy, irodavezető volt, aki abban az időben is hitoktatott, amikor civileknek ezt még tiltották.

15 éves korában ült először az orgona elé, majd hivatalosan is ő lett a templom kántora. A rendszerváltás után, a minorita rend visszatérése után alapító tagja lett a Ferences Világi Rendnek, hétköznapokon is habitusban járt. A szentmisén és a temetési szertartás alatt a zsúfolásig telt templomban a Szent Ferenc-kórus Halmos Győri miséjét énekelte

szöveg: Gróf Lajos     Fotók: Fojtán László