Búcsú Egerbaktán

November 25-én vasárnap lesz a középkor legnépszerűbb szentjei közé tartozó Szent Katalin ünnepe.

Alexandriai Szent Katalin a filozófia és a filozófusok, a tanulás és a tanulók, a könyvtárosok és a könyvtárak, a fiatal nők és a dajkák védőszentje

Katalin, a legelterjedtebb keresztneveink közé tartozik.

Ő a tizennégy segítőszent egyike.

EGERBAKTA temploma Szent Katalin tiszteletére van felszentelve, így e hétvégén tartja búcsúját!

A baktai egyházközség ünnepe idén két napos lesz.

November 24-én szombaton 11 órakor Ternyák Csaba egri érsek tart búcsúi szentmisét Egerbakta templomában, melynek keretében az egyházközség 6 tagja részesül a bérmálás szentségében.

A szentmise végén érsek atya megáldja a felújított Egerbaktai plébánia épületét.

November 25-én vasárnap 11 órakor kezdődő szentmisében ünnepli a falu Krisztus Király ünnepét.

A szentmise végén kerül sor a templomdombon a hagyományos körmenetre.

A körmenet után pedig az éves szentségimádási nap kezdődik el Egerbakta templomában.

Az Eger szomszédságában fekvő falu,EGERBAKTA  búcsújába,

évek óta szervez gyalogos zarándoklatokat az Első Lépés A Kárpát Hazáért Búcsústársaság.

Idén is indul gyalogos zarándoklat EGERBAKTA ünnepére, november 25-én vasárnap reggel 8 órakor.

Gyülekező fél nyolctól az egri Kisasszony temetőben levő templomban.

A zarándoklat hossza a Veres kereszt és a Kék feszület érintésével, 8 kilométer lesz Egerbakta templomáig.