Az egri Andrássy hittanversenyt hirdet

Az Andrássy György Katolikus Közgazdasági Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium idén is szervez hittanversenyt az Egri Főegyházmegye fenntartásában lévő katolikus általános iskolák felső tagozatos tanulói számára.

A verseny témája idén az egyháztörténelem lesz, a Trienti Zsinat befejezésének 455. évfordulója alkalmából.

Minden iskola egy három főből álló felső tagozatos csapattal nevezhet!

A verseny kezdésének időpontja: 2018. november 30. péntek, 1300 óra.

Helyszíne: Andrássy György Katolikus Közgazdasági Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium Eger, Klapka György u. 7.

A csapatok 945 órától regisztrálhatnak felkészítő tanáraikkal az Andrássy aulájában.

Ezután átkísérjük a csoportokat a Főegyházmegyei Könyvtár barokk termébe, ahol múzeumpedagógiai órán vesznek részt 1030 órától, 1130 óráig.

1200 órától 1225 óráig szendvicsebéddel látjuk vendégül a csapatokat és felkészítő tanáraikat.

1300 órakor kezdődik a verseny az iskola tornatermében.

A jelentkezés határideje: november 23. péntek

Jelentkezni a 36/510–060 telefonszámon vagy a 36/510–061 telefaxszámon vagy a titkarsag@andrassy-eger.hu e-mail címen lehet.

Kötelező irodalom:

Dr. Szántó Konrád: A KATOLIKUS EGYHÁZ TÖRTÉNETE II.. Bp., 1985. Ecclesia, 123-135.o.

Ajánlott irodalom:

Hubert Jedin: A ZSINATOK TÖRTÉNETE. Bp., 2009. Ecclesia, 92-118.o.

A felkészüléshez az anyagokat előzetesen minden iskolának megküldjük vagy letölthetők iskolánk (www.ekszi.hu) honlapjáról, vagy erre a linkre kattintva: 2018Andrassy_hittanverseny_anyaga

A csapatok többségében a kötelező irodalom és kisebb részben az ajánlott irodalom továbbá a segédanyag és a múzeumpedagógiai óra anyaga alapján fogják megírni a versenyfeladatokat.

Előzetes feladat:

A témával kapcsolatban egy önállóan választott esemény, személy, stb. - szabadon választott technikával, otthon elkészített képét kell hozni A/3. méretben.

Az előzetes feladat megoldását a zsűri pontozni fogja.

Érdeklődni Béres Gyula tanár úrnál, a 30/9377-519 telefonszámon vagy a beres.gyula@andrassy-eger.hu címen, Tóth László tanár úrnál, a 20/3422-256 telefonszámon vagy a toth.laszlo@andrassy-eger.hu címen lehet.

Eger, 2018. október 8.

Rozmán Éva