IV. Élő keresztút a keresztény Magyarország megmaradásáért

Két év kihagyás után ismét megrendezi a Szentlaposi Szűzanya Kápolna Alapítvány és a helyi egyházközség az élő keresztutat Ecséden 2022. április 15-én, Nagypénteken.
A IV. Élő Keresztút  2022. április 15-én (Nagypénteken). Hagyományosan déli 12°° órakor veszi kezdetét, rövid elmélkedéssel az Ecséd Mindenszentek Római Katolikus Templomban. Majd a településen keresztül járjuk végig Krisztus szenvedését egészen a Szentkút-völgye Boldogasszony kápolnáig, ahol rövid imádsággal zárjuk az eseményt. Az idei IV. Élő keresztutat a keresztény Magyarország megmaradásáért ajánljuk fel, melyet Varga József plébániai kormányzó vezet, több kántor kíséretében. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk! Imádkozzunk közösen, járjuk végig Jézus Krisztus kálváriáját a keresztény Magyarország megmaradásáért! FONTOS, hogy bárhol, bármelyik állomásnál lehetséges becsatlakozni! (Fotók a 2019-es keresztútról, készítette: Bálint Róbertné) Szervezők sk.