Egri Érseki Palota

A Széchenyi utca 5. sz. alatt található az Érseki palota, amely 1740-től az egri érsek rezidenciája. Ebben az épületben nyílt meg 2016-ban az Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpont, ahol különlegesen szép, autentikus környezetben ismerhető meg az egri érsekek világa.

Mit láthatnak itt?

1. "Bepillantás a püspök könyvtárába, képtárába, ruhatárába, dolgozószobájába és kincstárába" - egyházművészeti kiállítás "21. századi köntösben"

2. Történeti enteriőrök (főpapi dolgozószoba, szalon, fogadóterem, hálószoba és kápolna)

3. Magyar szentek és legendáik kiállítás

4. "Vanitas" (Hiábavalóság, hiúság) művészettörténeti tematika feldolgozása

5. az Egri Főegyházmegye története időszalagon, interaktív érintőképernyőn

6. Egri püspökök és érsekek arcképcsarnoka

7. Időszaki kiállítások

8. Érseki Vinotéka - a főegyházmegye területén lévő 4 borvidék bemutatása

9. Barokk díszkert

Kiegészítő szolgáltatások:

1. Cukrászda-kávézó (terasszal)

2. Ajándékbolt (Eger környékén előállított termékekkel)

3. Turisztikai információs pont (értékleltárral)

4. Időszakos gyermekmegőrző (múzeumpedagógiával)

5. Oktatási kabinet (imázsfilm az egyházmegye és a palota történetéről, a falai között zajló jeles eseményekről)

6. Turisztikai filmvetítő kabinet (Heves megye épített öröksége, természeti értékei, fürdői, borászata, Eger értékei)

7. Internetszoba

8. WIFI

A barokk díszkert, valamint a palota földszintje mindenki által ingyenesen látogatható.