Ismét indul kántor alapszak

2024-ben is indít kántor alapszakot az egyetem az Egri Hittudományi Főiskolával együttműködésben

A cél olyan kántorok képzése, akik képesek a kántori szolgálat ellátására, az evangélium üzenetének átadására énekben, zenében; felkészültek az egyházzenéért felelős szolgálatra.

Az egyházzene elméleti és gyakorlati ismereteinek birtokában képesek a különböző életkorú gyülekezeti csoportokkal való foglalkozásra.

Az alapfokozatot szerzetteknek lehetőségük nyílik a végzettségük és szakképzettségük szerinti elhelyezkedésre, illetve arra, hogy tanulmányaikat mesterképzésben folytassák.
Az egyetemre felvételt nyert hallgatók az abszolutórium megszerzéséhez szükséges kreditek többségét az intézmény Zenei Intézetében, míg az egyharmadát az Egri Hittudományi Főiskolán teljesítik.
A 2024 szeptemberében induló szakra az egyetem felvételizőknek szóló oldalán található jelentkezési lap beküldésével 2024. április 30-ig lehet jelentkezni.

A szakkal kapcsolatban további információ az alábbi elérhetőségeken kérhető:
Eszterházy Károly Katolikus Egyetem
Felvételi és Képzésszervezési Osztály
"A" ÉPÜLET Eger, Eszterházy tér 1. fsz. 131.
Tel.: (36)520-424; (36)520-400/3179-es vagy 4338-as mellék
E-mail: E-mail-cím mutatása