Védőszentjét ünnepelte az Érseki Szent József Kollégium

(A képre kattintva galéria nyílik!)

Az Érseki Szent József Kollégium 2024. március 19-én névadóját és védőszentjét ünnepelte

"Kollégiumi nevelésünk kiemelt értékeit jelentik a már kialakult hagyományaink, melyek keretbe fogják az évet és az itt nevelkedő diákoknak felnőtt éveikre is szép, közös emlékül szolgálhatnak az itt töltött éveikről. Az ünnep délelőttjén a diákok filmet néztek Don Camillóról, majd strandon voltak; délután meghívott előadók színesítették napunkat: Kovács Krisztián, az egyházmegye Ifjúságpasztorációs munkatársa a katolikus rendezvényeket és a Mustármag vezetőképzőt ajánlotta a fiataloknak; Vizi János atya, a Bazilika káplánja, Józsefen keresztül mutatta be a jó apa példáját. Az ünnepi szentmisét, kollégiumi lelkipásztorunk Lóczi Tamás atya celebrálta a Szeminárium kápolnájában, melyen a kispapok is részt vettek. Itt adtuk át a Szent József díjat Kurtán Alex diákunknak, aki idén ballag. Joggal vetődhet fel a kérdés, hogy ki kaphat Szent József díjat? Az aki a négy-öt éven át legjobban teljesít a  diákok közül (tanulmányi eredmény + lelki élet + közösségi munka + magatartás). Az estét ünnepi műsorral és vacsorával fejeztük be. Szent József légy házunk ura, kollégiumunk pártfogója!" - írta beszámolójában Czakó Tamás igazgató.