A Fatimai jelenésre emlékeztek Szerencsen

A szerencsi plébánia hívő közössége a Bólyai János Katolikus Általános Iskola diákjaival és tanáraival együtt ünnepelte a Fatimai Szűz Mária jelenés 100. évfordulóját.

A szerencsi Munkás Szent József Templom rendhagyó szentmisének adott helyt 2014. május 14-én. Az összegyűlt hívek Kocsis Sándor atya gondolatait hallgatva közösen emlékeztek meg Szűz Mária fatimai megjelenésének 100. évfordulójáról. Ezt követően a szerencsi Bolyai János Katolikus Általános Iskola színjátszó csoportja misztériumjáték keretében elevenítette fel a száz évvel ezelőtti eseményeket. A misztériumjáték különlegességét az adta, hogy a történetet a hívők közössége a látnok gyerekek szemszögéből ismerhette meg. A darab alapötletét a 13. napon címet viselő filmfeldolgozás adta, melyet a színjátszókör vezetője dramatizált át a gyerekek nyelvére. A történet egésze a hit, kétkedés, bizonyosság hármasa körül forgott, és a diákok őszinte, hiteles játéka mindenki számára elérhető közelségbe hozta a fatimai csodát. Van olyan nyelv, melybe a Fatima szó békét jelent. Reméljük mindannyiunk számára ez lesz Fatima: remény és béke.