Apák napja a Háromkirályok óvodában

A tiszafüredi katolikus óvodában már 2012 óta ünneplik az óvónők, a gyermekek és az apukák az édesapákat Szent József ünnepén. A Szent Család és Szent József tiszteletén kívül azért is választották ezt a napot, mert az óvoda védőszentje Szent József.

Az óvodások a csoportszobákban köszöntötték az apukákat, majd közös játékra került sor. Innen együtt indultak a templomba.

A templomban Baranyák Béla plébános atya néhány mondattal méltatta az édesapáknak a családban betöltött szerepét, s hogy milyen egy jó apuka, emlékeztetőül egy gépelt oldalas felsorolást is adott mindenkinek. Ezután következett az áldás, nagyapák és édesapák – gyermekeiket egyenként kézen fogva az oltárhoz járultak, s égő gyertyát a kezükben tartva fogadták az áldást.

Közben Takács Anita szociális testvér és gitáros kórusa dicsőítő énekeket énekelt.

Kép és szöveg Fodorné Hámori Ágnes