Bővül a jászberényi Angyalkert Óvoda

Tavaly szeptemberben kezdte el működését a jászberényi Angyalkert katolikus óvoda. Az eltelt hónapok tapasztalatai és a beiratkozás alapján ősztől újabb csoport beindítására adott engedély a fenntartó. Az első nevelési év kapcsán Dr. Novák István főigazgató úgy fogalmazott:  nagy öröm, hogy a most elballagó óvodások mindegyike a Nagyboldogasszony Kéttannyelvű Katolikus Általános Iskolában kezdi meg iskolai tanulmányait. Az ő helyükre nagyon sok jelentkező van, eddig három csoportra volt engedély a fenntartótól, s most lehetőség van a bővítésre. A vezető elmondta: az intézményben úgynevezett homogén csoportok működnek, korosztályok szerint. Az óvodában 75-80 hely volt eddig, most 110-re bővül a befogadóképesség.  A főigazgató hozzátette: az előzetes jelentkezések alapján már a 2018-as nevelési évre is hamarosan betelik a csoport. A siker titka Novák István szerint az, hogy egy modern épületben gyermekbarát, következetes módon nevelnek, a kereszténység kétezer éves hagyománya szellemében. A foglalkozások, a hittanoktatás mind azt a célt szolgálják, hogy a szülőkkel is megismertessék az egyházat és a gyerekek is szeressenek ide járni.