Családi Nap a Szent Imrében

A 2017.szeptember 9-én megrendezésre került családi nap elsődleges célja a szülők- gyermekek-tanárok közötti együttműködés erősítése volt.Közel 800-an tisztelték meg iskolánkat jelenlétükkel.

Az idei évre–iskolánk lelki vezetője által–meghirdetett jelmondatunk jegyében szerveztük meg az izgalmas programokat.„Keressétek, ami kedves az Urnak!”felhívással invitáltuk a családokat erre a szombati napra.A Gondviselésnek hála csodaszép napunk volt,melynek köszönhetően minden programunk megvalósulhatott.Már korán reggel az udvaron óriási üstökben főtt a laktató gulyásleves,majd apránként benépesült az egész sportpálya.A napot egy közös imával és elmélkedéssel kezdtünk az iskolaudvaron,ezt követte egy rövid megnyitó,majd pedig iskolánk néptáncosai rögtönzött táncházzal mozgatták át a megjelenteket.A szülők bűnmegelőzési előadáson és filmvetítésen vehettek részt,ahol hétköznapi ötleteket és tanácsokat sajátíthattak el gyermekeik megóvásának érdekében.Emellett pedig elsősegély-nyújtó bemutatón is részt vehettek kicsik és nagyok,ahol diákjaink szakképzett szüleinek segítségével megtanulhatták,hogyan kell helyesen cselekedni kialakult baleset esetén.A miskolci mentőszolgálatnak köszönhetően két jármű érkezett iskolánk udvarára,amit a gyerekek és szüleik kedvükre próbálhattak ki.Az autók iránt rajongók különböző versenyautókat,illetve quadokat próbálhattak ki,míg mások az íjászatban,az óriás szappanbuborék készítésben és a gyöngyfűzésben jeleskedtek.Futhattak 2017 méteren,lehetőség volt a Bluetooth-os fogkefe kipróbálására,a kalligráf írást és olvasást,illetve diótörést és sodrófahajítást egyaránt kipróbálhatták.Emellett ugrálóvárak,aszfaltrajzverseny várta a kisebbeket,míg iskolánk katolikus jellegéből adódóan lehetőséget teremtettünk igehalászatra és egy kiállítás megtekintésére Szent László királyról,akinek emlékévét tartjuk.A teremtésvédelem fontosságát szem előtt tartva a nap során keletkezett hulladékot a családokat megszólítva,közösen válogattuk szét és helyeztük el a szelektív hulladéktárolókba.Az ebéd 13 órára készült el,amit egy imával kezdtünk,majd mindenki jóízűen fogyasztotta el a gulyáslevest és a túrós,valamint almás réteseket.