Házaspárokat köszöntöttek Tiszafüreden

"2005 óta minden évben köszönti a tiszafüredi egyházközség a kerek évfordulós házaspárokat, általában Szent Család vasárnapján. Idén karácsony másnapján került sor erre a szép ünnepre. Ezúttal tizenkettő házaspár újította meg házassági fogadalmát. Közülük kerültek ki a lektorok is.

Baranyák Béla plébános párhuzamot vont az első vértanú, Szent István diakónus hűsége, életáldozata és az ünnepelt párok napi házastársi áldoza, a házasságkötéskor megfogadott és azóta betartott hűségük között. Az ünnepélyes áldás után pedig Maksó Péter diakónussal együtt gratulált a házastársaknak.

A társközségekben, Tiszaigaron, Tiszaörsön és Nagyivánon is megerősítették házassági fogadalmukat a kerek évfordulót ünneplő párok" - írta Fodorné Hámori Ágnes.