Karitász ünnep Gyöngyösön

November 16-án este, a Gyöngyös-Felsővárosi plébánián tíz éves évfordulóját ünnepelte a Szent Erzsébet Karitász csoport. Az ünnepi megemlékezésen részt vett, és beszédet mondott Árvai Ferenc atya, az Egri Főegyházmegyei Karitász igazgatója. Az ünnepség keretében beszámolt a karitász országos és nemzetközi tevékenységéről, kiemelve a helyi csoportok fontosságát. Örömének adott hangot, hogy az eseményen részt vett a plébániához tartozó négy katolikus iskola junior karitász küldöttsége, tanáraikkal.

Gielné Bogdán Krisztina a karitász csoport vezetője köszönetet mondott mindenkinek, aki szerepet vállalt az elmúlt tíz esztendőben a - nem oly látványos, de egészen személyes és embert segítő - tevékenységben. A Szent Erzsébet Óvoda gyermekei jelenetet adtak elő Erzsébet asszony életéből.

A karitász csoport összehangoltan működik együtt a Máltai Szeretet Szolgálattal, a Kistérségi Humán Szolgáltató munkatársaival és a plébánia kórházi beteglátogató csoportjával.