Katolikus óvoda indult Bánrévén

 

Bánrévén szeptember 1-jétől, a település eddigi óvodája az Egri Főegyházmegye fenntartásában működik tovább. Az ötvennyolc óvodással induló katolikus intézmény, modern és korszerűen berendezett óvodai szobákkal és foglalkoztatókkal került az egyházmegye fenntartásába. Öt évvel ezelőtt az általános iskola már egyházi kezelésbe került, és az eltelt idő jó tapasztalatai alapján, az önkormányzat bizalommal fordult Ternyák Csaba egri érsekhez, aki elfogadta a felajánlást. Hajdú Gábor polgármester az átadási ceremónián bemutatta az épületet, amely minden részletében megfelel a feladatellátás feltételeinek. A jelképes kulcsátadás után Juhász Ferenc EKIF elnök és Hollóné Gömöri Rita az EKIF feltételében munkatársa megtekintették az iskola e nyáron felújított konyháját is, amely az óvodát és az iskolát látja el.