Pajtaszínházi Szemlén vettek részt a Nemzeti Színházban a hollóházi Csipet Csapat

(A képre kattintva galéria nyílik!)

A III. Pajtaszínházi Szemlén vettek részt a hollóházi színjátszók, akiknek lelki vezetője Tóth Gábor füzéri plébános. Az amatőr színházak találkozóján résztvevő csoport óvodás és általános iskolás korú gyerekekből áll. Január 27-én a Nemzeti Színház Gobbi Hilda Színpadán a Csalóka Péter című népmesei darabot mutatták be, melynek színpadra állításában Nádasi Erika, a Miskolci Nemzeti Színház színművésze segítette őket.

A darab nagyon vicces és tanulságos jelenetek útján mutatja be az emberi furfangosság és leleményesség széles tárházát, ugyanakkor rávilágit a vagyoni különbségek emberi természetben való megnyilvánulásaira is.

A színjátszó csoportot 2013-ban hivták életre, hogy a gyerekek és a fitatalok egy alkotó közösség tagjai lehessenek, illetve segítsék a felnőttek világában való majdani érvényesülésüket. A tagok korosztálya vegyes, hiszen a csoport ajtaja mindenki előtt nyitva áll. de elsősorban az ifjúsági korosztály képviselteti magát. Jelszavuk: alkotni. közösségben lenni, fejlődni!

A budapesti bemutató szereplői a következők voltak:

Kikiáltó – Csukárdi Alexandra; Bíró – Csukárdi Norbert, Szűcs Máté, Kovács Aura, Tihi Anna; Péter - György Tamás, Csukárdi Gergő, Varga Nikoletta; Péterné – Ajtai Aida; Huszár – Gyarmati István; Kocsmárosné – Olexa Zsófi Zoé; Bíróné – Varga Tünde; Kisbíró – Smuczer Tamás; Csúfolódó kamaszok – Gyarmati Flórián, Tóth Veronika, Tihi Zsuzsanna; Zsandárok – Csizmár Henrik, Trembulyák Csaba, Juhász Botond, Gyarmati Alex; Parasztok – Gyarmati Bianka, Szabó Jázmin, Tóth Viktória, Baranyi Anita, Kósa Norbert, Szmolák Ramóna, Szmolák Dominika, Lapczán.-Szaniszló Melinda, Lakatos László, Lakatos Vivien.

Közreműködők voltak:

Rendező, csoportvezető – Hegedűsné Lovas Adrienn, a település polgármestere; asszisztens – Smuczer Tünde; szakmai mentor: Nádasi Erika, színművész; jelmez és díszlettervezők – Kézműves Műhely Hollóháza; zene összeállítója, lelki vezető – Tóth Gábor atya.

A Zemplén TV korábbi felvételei: