Személyi változások az Egri Főegyházmegyében, 2016.

Ternyák Csaba érsek személyi és szervezeti változásokról döntött az Egri Főegyházmegyében, 2016. augusztus 1-i hatállyal:

BERTÓK JÓZSEF Jászberény Főplébánia káplánja és
JASKÓ LÁSZLÓ hernádnémeti plébános tényleges nyugállományba kerülnek.

---

AILER GELLÉRT Eger-Fájdalmas Anya plébános-helyettese az egri Kisboldogasszony Plébániára,
BÁRDOS KRISZTIÁN római tanulmányai befejezése után Arlóba,
NAGY KRISZTIÁN római tanulmányai befejezése után Hernádnémetibe,
SZŰCS GYULA sárospataki káplán Borsodbótára kapott plébániai kormányzói kinevezést.

---

SZABÓ JÓZSEF BÉLA - teológiai tanári és főegyházmegyei zenei főigazgatói megbízatása érintetlenül hagyásával - az Eger-Felnémeti Plébánia,
BALÁZS JÓZSEF a Borsodbótai Plébánia,
PHILIPPE MARIE VAN DAEL OSM az Eger-Kisboldogasszony Plébánia plébánosi megbízatása alól kapott felmentést.
PHILIPPE MARIE VAN DAEL OSM beosztott lelkészként marad az Eger-Kisboldogasszony Plébánián.

---

BALÁZS JÓZSEF egyházmegyei cigány-kisebbségi lelkészi kinevezést kapott.

---

BÁRDOS KRISZTIÁN a Főegyházmegyei Kateketikai Konzultációs Iroda igazgatóhelyettese lett.

---

CZAPKÓ MIHÁLY Gyöngyös-felsővárosi Plébánia káplánja tanulmányi szabadságot kapott római tanulmányai folytatására.

STRAHL PÉTER tiszafüredi káplán a Gyöngyös-felsővárosi Plébániára,
ZSOVA JÁNOS szerencsi káplán a Jászberényi Főplébániára,
GREUTTER GYÖRGY Jászberény Főplébániai káplán Sirokba,
JÓSVAY LÁSZLÓ szendrői káplán Jászárokszállásra,
VANYO PÉTER jászárokszállási káplán Szendrőbe,
BAKOS TAMÁS újmisés Sárospatakra került káplánnak.

---

Az Eger Fájdalmas Anya Plébánia kapott megbízást Eger-Felnémet és Felsőtárkány plébániák, valamint Szarvaskő filia oldallagos lelkipásztori ellátására.

Tarcal Plébánia pedig Prügy Plébánia, továbbá Taktabáj és Csobaj filiák oldallagos lelkipásztori ellátásra kapott megbízást.