Szent Gellért oltalmában a hevesi iskola

Szent Gellért Katolikus Általános Iskola névvel működik ezentúl a hevesi, korábban Újtelepinek nevezett intézmény.  Ez alkalomból ünnepi szentmisét mutatott be Ternyák Csaba érsek az iskola melletti Szeplőtelen Fogantatás templomban, a diákok tanárok és a társadalmi élet megjelent képviselői jelenlétében. A főpásztor elmondta: számunkra ma Szent Gellért ünnepe van, hiszen iskolánkat az ő pártfogásába helyezzük, hogy példája ott lebegjen mindig a szemünk előtt. S így képesek vagyunk nagyon nagy dolgokra, nagyon nagy áldozatokra is Istenért. Ez a csodálatos a keresztény hitben, hogy önmagunk fölé emel bennünket, a Szentlélek olyan erővel tölt el bennünket a magasságból, amelyre mi magunk nem lennénk képesek. Az iskolát 1928-ban alapították Heves-Újtelepi Római Katolikus Elemi Iskola néven. Az 1948-as államosítás után 2013-ban lett ismét egyházi fenntartású az intézmény.