212. sz. Bornemissza Gergely Cserkészcsapat szervezésében zajlott a mezőnyárádi iskola lelki napja

GXhxd8ma

(A képre kattintva galéria nyílik.)

Március 26-án, szombaton tartottuk a Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskolában a gyermekek nagyböjti lelki napját.

A nagyböjt egy különleges időszak a sajátos lelkületével, hangulatával. A hívő ember életében magával hoz egyfajta visszafogottságot, befelé figyelést és Istenkeresést. Fontos úgy is, mint megelőző időszak és felkészülés, hiszen a kereszténység legnagyobb ünnepét készíti elő. Idei lelki napunk kiemelkedő jelentőséggel bírt, hiszen jelen volt az egri 212. sz. Bornemissza Gergely Cserkészcsapat. A napot szentmisével kezdtük, melyet iskolalelkészünk Ft. Lipcsák János atya mutatott be. A zenei szolgálatot a Bornemissza Band együttes látta el. Zenélésük nyitottá tette gyermekeinket arra, hogy meghallják a dalok hordozta üzenetet és megérintse őket Isten szeretete. A cserkészek változatos, színes, ösztönző programokat állítottak össze tanulóinknak, és egy kis füzetet is szerkesztettek, amely tartalmazta a szentmise énekeit, segítették gyermekeinket a szentgyónásban egy lelki tükörrel. A gyermekeket kisebb csapatokba rendezték és így haladhattak a lelki ösvényen, és vehettek részt az érzékszínházban. Az alsó tagozatosok számára voltak kézművesfoglalkozások, meglepetések, mert ezek tovább vihetők, tovább mesélhetők, a megosztott élmény az üzenet átadást jelentette a kicsiknek. A cserkészjátékok végig kísérték a délelőttöt, a gyerekek életkori sajátosságainak megfelelően. A 7-8. osztályos gyermekek teaházi beszélgetésen is részt vettek, melyek gondolatai hosszan továbbgyűrűznek tanulóinkban, alakítja, formálja lelküket és gondolkodásukat. A nap zárásaként a kicsik által készített galambokat helyeztük el az iskolaudvar fáin, ami az egyetemes béke, az emberiség, a lélek szimbóluma. Hálás szívvel köszönjük az egri Bornemissza Gergely Cserkészcsapatnak, hogy egy színes, elmélyülést segítő lelki napon vehettünk részt. Jelenlétükkel erősítették a gyerekekben a hitet, bizonyították, hogy mennyire fontos, hogy tanúságot tegyünk róla a mindennapokban. Köszönjük Nekik, hogy nem csak gyermekeinkben, hanem bennünk felnőttekben is elmélyítették nagyböjt üzenetét.