22. Györffy Néptánc Gála

győrfff2 

A Györffy István Katolikus Általános Iskolában 2022. május 6-án rendezték meg a 22. Györffy Néptánc Gálát.

A rendezvény résztvevőit Karcag Városi Önkormányzat részéről Pánti Ildikó önkormányzati képviselő, az iskola nyugalmazott igazgatója, a néptánc gála elindítója köszöntötte. A Gálát Kovács Miklósné igazgató nyitotta meg. A rendezvényen részt vett Gulyás Zsolt plébános, érseki tanácsos, az iskola lelki vezetője is.

Ezen a délutánon a színpadon minden osztály bemutatkozott, összesen 378 gyermek fordult meg a színpadon, 16 koreográfiában gyönyörködhettek a szülők, hozzátartozók és érdeklődő vendégek.

A koreográfiákat az iskolánk néptánc pedagógusa Oroszné Millinkhoffer Rita tanította be.

A talpalávalóról a Pipás zenekar gondoskodott. Ezen a délutánon nem a megmérettetés volt a cél, hanem a bemutatkozás. Hagyományainkhoz híven a másodikosok átadták a népviseletbe öltöztetett babapárt az első osztályosoknak, kérve őket, hogy őrizzék névadónk szellemi hagyatékát.

A nyolcadikosok búcsúzva a Györffy Néptánc Gálától nevükkel ellátott szalagot kötöttek a Miska kancsóra, majd átadták a hetedikes társaiknak, kérve őket legyenek méltóak a Györffys hagyományokhoz.

Az iskola minden fellépő gyermek munkáját az erre az alkalomra készült népművészeti ajándékkal köszönte meg.

beküldött hír