25 éves történelem- hittanári csoporttalálkozó az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemen

A 25 éve végzett diákok gyűltek össze találkozójukra, 2021. október 2-án, a katolikus egyetemen.

Délelőtt az Egri Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpontot tekintettük meg. A délutáni mise főcelebránsa Dolhai Lajos rektor atya volt és Csizmadia István atya, a Bazilika plébánosa segítette őt a legszentebb áldozat bemutatásában, az egyetem kápolnájában. Amikor mi idejártunk főiskolára (1992-1996 között, első nappali tagozatos hittan szakos diákok!) ez a helyiség még raktár volt, s be sem mehettünk. Ma egy gyönyörűen felújított szent hely, ahol méltó módon ünnepelhettünk. A mise előtt Balogh Ferenc vendégszeretetét élveztük a Főegyházmegyei Könyvtárban. Az este a Szent József Kollégium konyháján elfogyasztott közös vacsorával és beszélgetéssel ért végett, ahol Kocsis Imre atya is rész tudott venni az említett atyákon kívül. Hálát adunk Istennek az elmúlt 25 év ajándékaiért, kegyelmeiért! A találkozó örömén felbuzdulva a jövőben szeretnénk tervezni egy összhittanos találkozót is!

Czakó Tamás