"72 óra kompromisszum nélkül" - Mezőnyárádon


A mezőnyárádi Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskola Karitasz Junior csoportja második alkalommal csatlakozott a három napos "Több vagy ha adsz!” mottójú ifjúsági akcióhoz, melynek célja a segítségnyújtás és az önkéntes munka örömének felfedezése 72 órában. A 72 óra kompromisszum nélkül egy szociális önkéntes akció, amely a három történelmi keresztény egyház összefogásával indult útnak. Az akció Magyarország fiatalságát hívta közös összefogásra, hogy együtt tegyünk másokért és a környezetünkért. Iskolánkban az önkéntes akció 2021. október 7-én pénteken délután került megszervezésre. Az udvaron lévő szabadtéri tantermet festettük le a junior karitaszos gyermekekkel.

Sokan csatlakoztak hozzánk iskolánk tanulói közül. Nagyon aktívak és elkötelezettek voltak a feladat elvégzésében. Jó hangulatban töltöttük a délutánt, ahol a gyerekek megtapasztalhatták, hogy együtt nagy dolgokra vagyunk képesek, és a környezetünk szebbé tételéhez, hozzáállásukra és munkájukra szükség van. Lelkünkben összekapcsoltuk kereszténységünket az önkéntességünkkel, és megélhettük, hogy fontos önmagunkat adni mások és a környezetünk javára és elköteleződni életünkkel Istennek. Szöveg: Varga Lászlóné Tóth Erika Márta