A Bottyán legfényesebb csillaga – győzelem a Szakma Sztáron


Ebben az évben is megrendezésre került az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny, melynek záró rendezvényén, a Szakma Sztár Fesztiválon, ahol 54 szakmában közel 200 versenyző vett részt, Győri Rajmond, a Vak Bottyán János Katolikus Technikum 5/13.A osztályos, elektronikai technikus tanulója aranyérmet szerzett. Az OSZTV a technikusképzésben tanuló végzős diákok legrangosabb szakmai versenye, ami a technikusi vizsgához hasonlóan írásbeli, gyakorlati és szóbeli részekből áll. A versenyzőknek az öt év alatt tanult összes szakmai tantárgyból szerzett ismereteit kell a feladatok megoldása során alkalmazni. Rajmond már az írásbeli fordulóban bizonyította kiemelkedő felkészültségét, ugyanis a feladatokat az ország legjobb eredményével teljesítette. A gyakorlati és a szóbeli fordulóra Budapesten, az Öveges József Szakközépiskolában került sor, amelyen az országból már csak nyolcan vehettek részt. A feladat egy robotvezérlőpanel megépítése, beüzemelése és mérése volt. Rajmond ezt a szakaszt is első helyen zárta, így a technikusi vizsga alóli teljes felmentés birtokában várta a verseny csúcspontját, a Szakma Sztár Fesztivált, ahol már csak a három legjobb versenyző mérte össze tudását. A rendezvény rangját mutatja, hogy azt Magyarország miniszterelnöke nyitotta meg. Végül április 26-án a díjkiosztó ünnepségen egy budapesti és egy paksi versenyzőt megelőzve Rajmond állhatott a dobogó legfelső fokára. Elmondhatjuk, hogy a Bottyánba jár az ország elektronikai technikus tanulóinak legjobbika. A felkészülésben a villamos munkaközösség minden tagjának elkötelezett munkája segítette őt. Rajmond tehetségével, műszaki érdeklődésével, szakmai alázatával minden rábízott feladatot a legjobb tudása szerint, szinte kivétel nélkül hibátlanul oldott meg. Kedves Rajmi! Nagyon örömteli, ugyanakkor nagyon felelősségteljes dolog volt az utadat egyengetni. Győzelmedhez szívből gratulálok, kívánom hogy hasonló sikerek kísérjenek tovább az utadon - állt a Kaló István felkészítő tanár által küldött beszámolóban.