„A család, Istentől rendelt közösség” című vers és novella író pályázat eredményei

Amint arról korábban hírt adtunk, Ferenc pápa 2021. március 19-én, az Amoris laetitia kezdetű apostoli levél közzétételének ötödik évfordulóján nyitotta meg a család évét. A Szentatya szándékához kapcsolódva a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a Katolikus Kulturális Hetek programsorozat keretében vers és novella író pályázatot hirdetett. Országosan mintegy 250 pályamű, ezek között az Egri Főegyházmegye területéről 48 pályamű érkezett be. A pályamunkák nagy száma miatt az országos eredményhirdetés dátumát későbbre, szeptember 21-re halasztották. Egyházmegyénkben a díjazásról három tagú zsűri döntött. Ezen díjak átadása az főegyházmegye fenntartásában működő katolikus iskolák tanévzáró Te Deuma keretében történik 2021. június 9-én. A díjazottakat erről külön értesítjük.

A páláyzat eredményei az Egri Főegyházmegyében:

VERS:

10-14 éves korosztály

 1. díj Berze Rozi Könyörgés Máriához című verse
 2. díj Szabó Ábel „A család, Istentől rendelt közösség” című verse
 3. díj Pádár Szonja Ahogy én érzek című verse

  15-18 éves korosztály

 1. díj Tóth Panna Helyem a szeretetben című verse
 2. díj Bartók Zsolt Aki értünk imádkozott című verse
 3. díj Szalontai János A család számomra „szent” című verse

NOVELLA:

10-14 éves korosztály

 1. díj Stubián Balázs Nagyszüleim templomba visznek…című novellája
 2. díj Fábrik Gergő A család szerepe az életemben és hitem fejlődésében című novellája
 3. díj Liktor Boglárka Út a hitemhez című novellája

15-18 éves korosztály

 1. díj Lengyel Dorottya A bögre című novellája
 2. díj Kiss Bernadett Egy szív egy kéz című novellája
 3. díj Mihályi Teréz Benedikta A családom számomra „szent” című novellája