A Rózsafüzér hónapjában

2019. október 18-án iskolánk, a füzesabonyi Széchenyi István Katolikus Általános Iskola is bekapcsolódott az „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért" elnevezésű, világméretű imakezdeményezésbe.

Minden jelen lévő tanulónk, tanárok, technikai dolgozók, meghívott nagymamák együtt mondtuk Mária imádságát, melyet iskolarádiónkon keresztül iskolalelkészünk, Papler Pál és öt tanulónk imádkozott elő. A felkészülés az előző héten vette kezdetét: a hittan órákon beszélgettünk a gyerekekkel erről az imaformáról. Számoltunk, színeztünk, különféle rózsafüzéreket nézegettünk. Átbeszéltük, mit, mennyit és hogyan imádkozunk, majd imádkoztuk is ezt a különleges imamódot. A templomban a pénteki szentmisék előtti rózsafüzérezésbe is bevontuk a gyerekeket: plébánosunkkal együtt ők voltak rózsafüzér közösségünk előimádkozói. Szeptemberben meghirdettük szokásos rózsafüzér készítő versenyünket, melyre 49 gyermek 55 alkotást készített. A műveket október 7-én, Rózsafüzér Királynője ünnepén állítottuk ki iskolánkban. A szakmai zsűrinek nehéz feladata volt, hiszen nagyon változatos, ötletes és szép alkotások készültek. Láthattunk például gumicukorból, csipkebogyóból, kagylóból, almamagból, de még billentyűzetből készült rózsafüzéreket is. November első hetében templomunkba kerültek át a rózsafüzérek, hogy a szentmisére érkező hívek is megtekinthessék őket. Öröm volt megtapasztalni, hogy diákjaink milyen lelkesen és érdeklődve kapcsolódtak be az egyes eseményekbe és kerültek közelebb ehhez a - számukra még nehezebb és bonyolultabb – szép imaformához, „Mária áldott füzéréhez”.

 

Kiss Vivien (hittanár)