Árpád-házi Szent Erzsébet lett a tibolddaróci iskola védőszentje

A Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskola II. Rákóczi Ferenc Tagiskolája 2021. szeptember 1-től került az Egri Főegyházmegye fenntartása alá.

A tibolddaróci katolikus templom Árpád-házi Szent Erzsébet tiszteletére van felszentelve. A november 14-én tartott templombúcsú egyben iskolamise is volt, ahol Pálfi János plébános úr kihirdette, hogy a tibolddaróci II. Rákóczi Ferenc Tagiskola is Árpád-házi Szent Erzsébetet választotta védőszentjének.

Ebből az alkalomból 5. és 6. osztályos tanulóink Szent Erzsébet életével kapcsolatos színdarabot adtak elő, melyet Tóth-Krokos Rita hitoktató tanított be nekik. Plébános úr a prédikációjában kiemelte Szent Erzsébet önfeláldozó életét, család iránti szeretetét, és követendő példaként állította őt mindannyiunk számára.