A sátoraljaújhelyi kerisek online térben is sikeresek

Több versenyben is az országos döntőig vitte a lelkesedés, és a birtokukban lévő tudásanyag a sátoraljaújhelyi Szent István Katolikus Technikum és Gimnázium diákjait.Az online térbe kényszerült versenyeken is szép számban vettek részt a Keri diákjai és kimagasló eredményeket értek el a tanév második félévének eddigi időszakában. Sokoldalúságukról tanúskodik, hogy ismét bizonyították jártasságukat az informatika, a pénzügyi tudatosság és az anyanyelv ápolása terén, valamint a természettudományos tárgyak világában is. A Kozma László Országos Informatika Alkalmazói Tanulmányi Verseny döntőjében az iskola Dakos János Bence, Kardos Attila és Leskó Márk János alkotta csapata (9. C) az előkelő negyedik helyezést érte el. A „Szép Magyar Beszéd” országos és Kárpát-medencei döntőjébe Nagy Gréta (11. A), és Szilágyi Szonja (12. C) jutott tovább a több mint 120 középiskolás behívott tanuló közé. Mindkét diák sikeresen helytállt.  Nagy Gréta az Anyanyelvápolók Szövetségének különdíját nyerte el és mindemellett a Magyar Nyelv Múzeuma által meghirdetett Teremtő Anyanyelv szavalóversenyen is megszerezte a 2. helyezést. A „Pénzügyi Tudatosság Országos Verseny és Diákfórum”-on két gimnáziumi csapattal (9.A) szerepelt az iskola, a több fordulós rangos versenyen a megyei döntőig jutottak. A természettudományos tárgyakban való jártasságukat ezúttal a Curie Kémia Emlékverseny, és a Sziporka Országos Matematika Verseny területi döntőiben bizonyította öt tehetséges diák. A tudományok mellet kreativitásból sem volt hiány a Keriben, hiszen a váci Apor Vilmos Katolikus Főiskola és Hallgatói Önkormányzata által kiírt fotópályázaton Deák Annamária (12.A), szabadon választott kategóriában „Az elmúlás füstje” című képével második helyezést ért el. A versenyeken elért eredmények mögött lelkes felkészítés, szorgalmas munka, az iskola közösségének ösztönző ereje, és szülői támogatás áll.

 

Tökölyi Angéla