A Szentatya látogatására készülve

Ferenc pápa közelgő magyarországi apostoli látogatása volt a fő téma a Szent István Rádió és Televízió áprilisi lelki-szakmai napján.

IMG_5329 ezzzz

Szarvas István, a szerkesztőséget működtető alapítvány elnöke mutatott be szentmisét, majd dr. Dolhai Lajos teológiai tanár, az Egri Hittudományi Főiskola rektora tartott előadást. Ismertette a Szentatya teológiai munkásságát, pápaságának 10 éve alatt született írásokat, dokumentumokat. A munkatársakkal közvetlen élményeket is megosztott az előadó, aki éveken át a Nemzetközi Teológiai Bizottság tagjaként tevékenykedett, s ezen munkája során a római Szent Márta Házban számos alkalommal személyesen is találkozott a pápával.

Dolhai Lajos elmondta még: a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszuson szerzett pozitív benyomások sarkallták a Szentatyát arra, hogy egy hosszabb, apostoli látogatást tegyen hazánkban. A teológus úgy fogalmazott, a pápa jövetelének legfőbb célja, hogy megerősítsen bennünket keresztény katolikus hitünkben.