Átvette kitüntetését az egri érsek és a kitüntetett lelkipásztorok

Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes Áder János köztársasági elnök által március 15. alkalmából odaítélt állami kitüntetéseket adott át június 3-án délután Budapesten, a Miniszterelnökség központi hivatalának is helyet adó Karmelita épületben.

A Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetésben részesült mások mellett több évtizedes, odaadó lelkipásztori szolgálata, kiemelkedő egyházdiplomáciai szerepe, valamint a katolikus nevelés érdekében végzett munkája elismeréseként dr. Ternyák Csaba metropolita, az Egri Főegyházmegye érseke.

Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetésben részesült Palánki Ferenc, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye püspöke, az Egri Főegyházmegye korábbi segédpüspöke több évtizedes lelkipásztori szolgálata, valamint a papnövendékek szellemi és lelki felkészítését szolgáló nevelői tevékenysége elismeréseként.

Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetésben részesült az Egri Főegyházmegye és a helyi közösségek szolgálata, különösen a szegények felkarolása iránt elhivatott lelkipásztori pályája, valamint keresztény kulturális szervezőtevékenysége elismeréseként Mikolai Vince pápai prelátus, címzetes prépost, főszékesegyházi kanonok, a Miskolc-Diósgyőr Római Katolikus Plébánia plébánosa.

Közel öt évtizedes lelkipásztori szolgálata, kiemelkedő egyházközség-szervezői tevékenysége, a miskolci egyetemi hitoktatói képzés elindítása, valamint az Egri Főegyházmegye érdekében végzett odaadó mukája elismeréseként Mándy Zoltán Pál pápai prelátus, címzetes apát, főszékesegyházi kanonok, a Horti Római Katolikus Plébánia plébánosa a Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetésben részesült.

Négy évtizedes lelkipásztori szolgálata során a hátrányos helyzetű, állami gondozott gyermekek, illetve fiatalok felkarolása, nevelése és hitoktatása érdekében végzett odaadó munkája elismeréseként Galsi János római katolikus lelkipásztor, egyházmegyénk papja a Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést kapta.

Forrás: Miniszterelnökség; MTI

Fotó: Lambert Attila