Admissio Egerben

Dr. Ternyák Csaba, egri érsek 2021. április 17-én 11 órakor, az egri Szent II. János Pál pápa Missziós Központban ünnepélyes szentmise keretében a Redemptoris Mater Egyházmegyei Missziós Szeminárium növendékeit: Czárán Bálintot (Magyarországról), Luidimar Herrera Acacio-t (Venezuelából), Mihályi Mátyást (Magyarországról) és Pietro Trevisan-t (Olaszországból) admissióban részesítette.

A szertartáson jelen voltak a Redemptoris Mater Missziós Szeminárium és az Érseki Papnevelő Intézet papnövendékei és elöljárói, az avatottak rokonai, a Neokatekumenális Út magyarországi felelős katekétái és a közösségek tagjai. Az admissio szertartásában a négy papságra készülő kinyilvánította szándékát a papi szolgálatban való részesedésre, majd az Egyház hivatalosan felvette őket a szent rendekre való jelöltek közé.